Lise Öğrencilerine Belediye Başkanlığı Tanıtıldı | 24 ŞUBAT 2017

Sorgun Türk Telekom Anadolu Lisesi öğrencilerine "Meslekleri tanıyalım" konferansı kapsamında belediye başkanlığı anlatıldı.
Okul salonunda düzenlenen konferansa Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek konuşmacı olarak katıldı.

Şimşek, üç dönemdir Sorgun'da belediye başkanlığı görevini yürüttüğünü söyledi.
İnsan hayatındaki en güzel yılların lise dönemi olduğunu ifade eden Şimşek, "Bu dönem aynı zamanda, gelecekteki hayatın şekillendirilmesi gereken zor bir dönemdir. Okuldan mezun olduktan sonra gelecekte kiminiz öğretmen, mühendis ya da esnaf herkes bir meslek sahibi olacaktır." dedi. Meslek hayatında önemli olanın işini severek yapmak olduğunu vurgulayan Şimşek, şöyle konuştu: "İyi bir doktor olamazsan, 'ne kadar kötü doktor, kasap gibi' derler. İyi bir tamirci olursanız, parmakla gösterilirsiniz. Ne iş yaparsak yapalım, aşkla şevkle, severek yapalım. Böylelikle diğerlerinden farklılaştığınızı göreceksiniz. Göreve geldiğim günden bu yana kendimize nasıl hizmet edilmesini istiyorsak, biz de vatandaşa öyle hizmet verdik. İmkânlar elverdiğince kimseyi zor durumda bırakmamaya çalıştık. Vatandaşımızın her şeyin en iyisini hak ettiğini düşünerek, temiz ve yaşanılabilir bir Sorgun için çabaladık. Yollar, köprüler, parklar yaptık. İlçemizi temiz tutmaya çalıştık, vatandaşlarımızın da desteğiyle bunu da başardık. Hep 'akıl akıldan üstündür, daha iyisi de vardır' diyerek daha iyisini yapmayı hedefledik. Bundan sonra da aynı hedefler doğrultusunda yürüyecek, hizmet etmekten başka bir amacımız olmayacak."
Konuşmasını belediyenin birimlerini ve görevlerini anlatarak sürdüren Şimşek, konferans sonrasında öğrencilerle sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.